Leniuszki, ,,zaczytani” i mniej aktywni Woda dla ZDROWIA

Kiedy odkładamy na bok codzienne problemy, odpoczywamy czy relaksujemy się, musimy zadbać o swoje nawodnienie i uzupełnienie minerałami. Często po całym dniu spędzonym na leniuchowaniu jesteśmy zmęczeni i myślimy tylko o tym, żeby pójść spać. Nie tak to powinno wyglądać. Dlaczego po odpoczynku czujemy zmęczenie lub boli nas głowa? Wina leży zazwyczaj po stronie delikatnego odwodnienia i deficycie minerałów. Nawadnianie podczas odpoczynku jest tak samo ważne jak w trakcie wysiłku!

Brak wody w organizmie objawia się na wiele sposobów i są to raczej nieprzyjemne odczucia takie jak na przykład ciągłe zmęczenie lub senność. Bez względu na to czy wygrzewasz się na plaży, czytasz, leżysz na kanapie czy zdobywasz szczyty górskie tracisz wodę przez cały czas. Żeby do tego nie dopuścić należy regularnie pić wodę mineralną a także jeść soczyste owoce i warzywa. Dodatkowo Twoje ciało traci wodę znacznie szybciej w upalne dni oraz w zimowe wieczory w domu. Należy pamiętać, żeby nie regulować czasu picia wody na podstawie pragnienia – jeżeli czujesz, że chce ci się pić to znaczy, że twój organizm jest już w 2-3 procentach odwodniony i domaga się uzupełnienia płynów.

Podczas leniuchowania picie zdrowej wody mineralnej pomoże Ci być ZDROWYM:

  1. Łatwiej schudnąć. Pijąc regularnie zapełniasz żołądek, mniej jesz i nie mylisz uczucia pragnienia z głodem. Co więcej, nawodnienie organizmu przyspiesza Twój metabolizm, co także pozwala obniżyć masę ciała.
  2. Usunąć toksyny. Tak naprawdę wszystkie diety oczyszczające oparte są na jednym najważniejszym składniku – wodzie. Prawidłowe nawodnienie przyspieszy Twoją przemianę materii, dzięki czemu organizm szybciej pozbędzie się toksyn. Lepiej będzie też funkcjonowała Twoja wątroba. Tylko ważne aby dobrać odpowiedni rodzaj wody dla siebie.
  3. Poprawić funkcjonowanie układu trawiennego. Bez wody układ trawienny nie będzie działał właściwie, bo organizm będzie miał problemy z rozłożeniem przyjętych w pokarmie substancji i rozprowadzeniem ich w organizmie. Regularne picie wody mineralnej wspomoże też pracę jelit i dostarczy odpowiednią ilość składników mineralnych .
  4. Poprawić swoją pamięć i zapomnisz o bólach głowy. Mózg w większości składa się z wody i to ona odpowiada za jego dotlenienie i przyswajanie składników odżywczych. Odwodnienie może się wiązać z utratą koncentracji, pogorszoną pamięcią. Picie wody mineralnej pozbawi Cię tych dolegliwości, pomoże dostarczyć odpowiednich składników mineralnych do prawidłowego funkcjonowania serca czy mózgu jak np. magnez, potas, wapń. Nie będziesz też narzekać na bóle mięśniowe lub głowy.
  5. Być w świetnej formie. Już 2 proc. ubytek wody z organizmu wystarcza, by wyraźnie spadła forma sportowca. Podczas leniuchowania może nie tracisz aż tyle wody i nie poczujesz nawet pragnienia! Jednak Twój organizm cały czas pracuje i potrzebuje wody. Dbaj więc o prawidłowe nawodnienie organizmu i uzupełnienie minerałów, a będziesz wewnętrznie w najlepszej dyspozycji ,,na kanapie” a już na pewno na boisku, basenie czy siłowni. Lepiej będziesz odpoczywać i relaksować się przy książce. Poprawę poczujesz zresztą nie tylko przy uprawianiu sportu – przez cały dzień zachowasz więcej energii.
  6. Zachować zdrowy wygląd. W dużej mierze to woda decyduje o wyglądzie skóry. Dzięki nawodnieniu mineralną wodą będziesz cieszyć się świeżą, jędrną, pełną blasku cerą, będzie też Ci łatwiej walczyć z cellulitem. Zapomnisz o łamiących, rozdwajających się włosach i paznokciach.
  7. Zachować młodość. Nawadniając się regularnie woda mineralną i uzupełniając minerały, Twoja cera pozostanie nawilżona, odżywiona, elastyczna i pozbędzie się toksyn. To najlepszy sposób na spowolnienie procesów starzenia skóry i zmniejszenie zmarszczek.

 

Rób to z wodą – nasza rada dla Wszystkich. Czy sprzątasz, pracujesz, uprawiasz sport, trenujesz…..zawsze rób to z wodą – woda mineralną Staropolanka 800 lub Staropolanka 2000