Woda dla malucha

Nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne. Już od najmłodszych lat warto wyrabiać w dziecku  nawyk picia wody. Młody organizm będzie dobrze nawodniony, a my rodzice możemy mieć pewność, że dziecko przeniesie dobre nawyki w dorosłe życie.

Woda jest niezbędna do prawidłowego rozwoju organizmu niezależnie od wieku. Jednak to właśnie dzieci potrzebują wody najwięcej. Są w ciągłym ruchu i znacznie częściej odczuwają pragnienie niż dorośli. Woda nie tylko gasi pragnienie, ale dostarcza również organizmowi wielu ważnych i cennych składników odżywczych. Picie wody przekłada się na lepsze zdrowie i kondycję dziecka.

Jaką wodę wybrać dla dziecka?

To jaką wodę piją nasze dzieci ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju. Lekarze pediatrzy i dietetycy zalecają podawanie dzieciom wody źródlanej i/lub mineralnej niskozmineralizowanej. Ważne aby miała ona niski lub średni stopnień mineralizacji, była nisko sodowa i nisko siarczanowa. Decydując się na wodę butelkowaną warto dokładnie czytać etykiety. To pozwoli dostarczyć naszemu dziecku wartościową wodę i pomoże w prawidłowym rozwoju jego organizmu. Woda, którą podajemy dzieciom powinna zawierać całkowity poziom niskiej mineralizacji od 50 do 500 mg, a średniej pomiędzy 500, a 1500 mg składników mineralnych na litr. Niemowlęciu można podawać przegotowaną wodę źródlaną. Najlepiej bardzo niskozmineralizowaną. Na takiej wodzie można przygotowywać posiłki dla dziecka. Bardzo ważne, aby woda, którą podajemy dzieciom była zawsze świeża. Po otwarciu butelki powinna być przechowywana w lodówce, ale nie dłużej niż 48 godzin. Idealnym rozwiązaniem jest woda w mniejszych pojemnościowo butelkach. Marka Staropolanka przygotowała dla potrzeb młodszych dzieci wodę źródlaną STAROPOLANKA KIDS o pojemności 330ml. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla spragnionych dzieci. Wygodna, mała i poręczna butelka z nakrętką sport cap gwarantuje łatwe i bezpieczne użytkowanie oraz pasuje zarówno do spacerówki jak i plecaka ucznia.

Niech Twoje dziecko nabiera dobrych nawyków żywieniowych – Rób to z wodą