Nawodnienie minerałami dla kobiet KARMIĄCYCH

Karmisz piersią? Pij dużo wody. Sprawdź, dlaczego to takie ważne

O tym Wszyscy wiedzą, że karmienie piersią jest bardzo ważne zarówno dla mamy, jak i dziecka, dlatego organizm kobiety powinien być do niego dobrze przygotowany.

Kluczowe są dwa elementy: właściwe odżywianie i odpowiednie nawodnienie. Dzięki nim przebieg laktacji będzie prawidłowy a dziecku zostaną zapewnione niezbędne do jego rozwoju substancje, natomiast organizm mamy nie będzie osłabiony w wyniku zwiększonego wykorzystania składników odżywczych.

87 proc. mleka karmiącej MAMY stanowi woda a do jego produkcji niezbędne jest odpowiednie nawodnienie jej organizmu. W okresie karmienia piersią organizm kobiety wytwarza około 750 ml mleka dziennie. Jest to więc czas największego zapotrzebowania na płyny, których ilość wzrasta do około 2,7 – 3 l. na dobę. Około 20% z tego dostarczy pożywienie, natomiast pozostałą część, czyli ok. 2,2 l należy wypić – w postaci wody lub innych płynów.

Zgodnie z opinią grupy ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, najlepsza woda dla kobiet karmiących piersią to woda źródlana ewentualnie nisko bądź średnio zmineralizowana woda mineralna. Im więcej, częściej i w miarę regularnie pije kobieta karmiąca tym wytwarzanie pokarmu powinno przebiegać bez problemów. Dodatkowo picie odpowiedniej ilości wody przez kobiety karmiące wpływa pozytywnie na obniżenie jej wagi ciała. Po prostu powrót do upragnionej sylwetki po ciąży łatwiej i szybciej będzie widoczny.

Małe dziecko to wiele obowiązków, dlatego przedstawiamy KILKA PORAD aby karmiące piersią mamy pamiętały o ich stosowaniu, dzięki czemu będzie Im łatwiej:

  • Butelka wody zawsze pod ręką – zadbaj o to przed każdym karmieniem – Rób to z wodą
  • Otwartą butelkę wypij w ciągu 12 godzin i zakręcaj ją zawsze po otwarciu
  • Zaczynaj dzień od szklanki wody mineralnej średniozmineralizowanej lub źródlanej np. Staropolanka 800 lub Staropolanka Zdrój
  • Spacer z dzieckiem – zabierz ze sobą wodę Staropolanka
  • Pij wodę małymi łykami przez cały dzień, wtedy organizm najlepiej ją przyswaja i wykorzystuje
  • Pij wodę zanim poczujesz pragnienie, które jest pierwszym sygnałem odwodnienia
  • Nie spożywaj lepiej wód gazowanych, ponieważ może to powodować wzdęcia pogłębiające dolegliwości gastryczne

 

Woda powinna być głównym źródłem płynów w codziennej diecie kobiet karmiących , ponieważ jest naturalna, wzbogacona średnio lub nisko w minerały, pomaga oczyszczać organizm, doskonale nawadnia i nie zawiera kalorii ani zbędnych dodatków.