Nakrętka ,,na uwięzi”

Nakrętki na ,,uwięzi”, czyli przymocowane na stałe do butelki.

To efekt nowego unijnego prawa i wkrótce takie zamknięcia będą stosowane na wszystkich butelkach i kartonach. Nakrętek nie powinniśmy odrywać, ponieważ wymyślono je po to, by dbać o środowisko. Nakrętki przymocowane do butelek to wynik unijnej dyrektywy Single Use Plastic (SUP) dotyczącej jednorazowych opakowań z plastiku, czyli ekologiczne rozwiązanie, które producenci muszą zacząć wprowadzać już od połowy 2024 roku. Dbając o środowisko producent marki Staropolanka wprowadza to rozwiązanie już od początku nowego 2024 roku. W związku z tym, ten rodzaj zamknięcia będzie sukcesywnie pojawiać się na butelkach naszych produktów. W pierwszej kolejności na butelkach PET dla wody Staropolanka 800.

Po co wymyślono nakrętki przymocowane do butelek?

Rozwiązanie ma zapobiec wyrzucaniu nakrętek w przestrzeń publiczną. Nakrętki często lądują na plażach, w lasach czy po prostu na ulicach. Największą korzyścią z nakrętek przymocowanych do butelek będzie możliwość poddania ich recyklingowi, gdyż dzięki mocowaniu do butelek będzie można z łatwością oddzielić je od innych odpadów i przekierować do ponownego przetworzenia.

Nie odrywajmy nakrętek przymocowanych do butelek.

Pierwszą myślą większości użytkowników, którzy po raz pierwszy stykają się z tym rozwiązaniem, jest oderwanie nakrętki. To błąd! Jeśli trafimy na plastikową butelkę  lub karton z przytwierdzoną nakrętką, pozostawmy ją na swoim miejscu. W dalszym etapie utylizacji odpadów, pracownicy sortowni oddzielą takie nakrętki od butelek i wszystkie trafią do recyklingu. Bądźmy odpowiedzialni i EKOLOGICZNI!

Jak otworzyć butelkę Staropolanki z taką nakrętką?

Marka Staropolanka wprowadza na rynek nakrętki ,,na uwięzi” z bardzo łatwym w obsłudze i poręcznym mocowaniem. Wszystko dla wygody w użytkowaniu podczas spożywania wody bezpośrednio z butelki. Po prostu odkręć nakrętkę i przesuń ją w tej pozycji w dół. Nie będzie ona blokowała dostępu do otworu butelki. Łatwy i praktyczny sposób użytkowania nakrętki ,,na uwięzi”!