fbpx

Aktualności

13-08-2018

Staropolanka na stacjach PKN ORLEN – na regionalnych półkach stacji

Staropolanka i Wielka Pieniawa są już dostępne na stacjach PKN ORLEN w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. Wody z Uzdrowisk Kłodzkich znalazły się na specjalnych, regionalnych półkach, które selekcjonują produkty w pełni wytwarzane przez polskich producentów.

Staropolanka i Wielka Pieniawa są już dostępne na stacjach PKN ORLEN w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. Wody z Uzdrowisk Kłodzkich znalazły się na specjalnych, regionalnych półkach, które selekcjonują produkty w pełni wytwarzane przez polskich producentów.
Od maja tego roku, klienci stacji paliw ORLEN mogą znaleźć półlitrowe wody mineralne z Uzdrowisk Kłodzkich na specjalnych regałach oznaczonych znakiem „Spiżarnia Regionów”. Staropolankę i Wielką Pieniawę można już zakupić na 185 stacjach, zlokalizowanych na obszarze Dolnego Śląska i Wielkopolski. Regionalna oferta ORLEN-u promuje doceniane od lat produkty wysokiej jakości, które zostały wytworzone przez producentów reprezentujących rodzimy kapitał.
– Nasze produkty od wielu lat wytwarzamy tradycyjnymi, naturalnymi metodami, dzięki czemu uzyskujemy unikalne walory smakowe. Wielką wartością naszych wód jest również to, że wydobywane są w czystym, podgórskim uzdrowisku Polanica-Zdrój, które jednocześnie stanowi miejsce o międzynarodowej renomie. Dystrybucja Staropolanki i Wielkiej Pieniawy na regionalnych półkach stacji ORLEN to dla nas sygnał, że wody mineralne z Uzdrowisk Kłodzkich są produktami, z których Polacy mogą być dumni – mówi Łukasz Surażyński, dyrektor ds. handlowych w Staropolance, wchodzącej w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.
– Nasza sprzedaż detaliczna notuje rekordowe wyniki. Obecnie klient stacji paliw to świadomy konsument, który decyzje zakupowe podejmuje coraz częściej biorąc pod uwagę kraj pochodzenia danego produktu. Na stacjach ORLEN wychodzimy naprzeciw tym trendom, czego najlepszym potwierdzeniem jest sukcesywne poszerzanie oferty produktów regionalnych, w tym soków z polskich owoców – powiedział Wojciech Muszyński, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.
Produkty Uzdrowisk Kłodzkich dostępne na stacjach paliw to średniozmineralizowane wody mineralne 0,5l – Staropolanka w opcji gazowanej i niegazowanej oraz Wielka Pieniawa przygotowana specjalnie dla sieci ORLEN. Wszystkie produkty zamknięte są w poręcznych, nietłukących się butelkach, które doskonale sprawdzają się w podróży.
– Aktualnie na polskim rynku dostrzegamy olbrzymi potencjał do zwiększenia sprzedaży produktów polskiego pochodzenia. Dla marki Staropolanka będzie to w najbliższym czasie naturalny kierunek rozwoju. Chcemy, aby Polacy chętniej kupowali to, co polskie, ponieważ takie zachowania konsumenckie to dziś warte naśladowania trendy społeczne – dodaje Łukasz Surażyński.
Celem projektu „Spiżarnia Regionów” na stacjach paliw ORLEN jest wsparcie polskich producentów oraz zaznajomienie konsumentów z ofertą produktów wytwarzanych lokalnie. Wszystkie propozycje dostępne w ofercie regionalnej wpisują się w zainteresowanie tradycjami i mogą pochwalić się oryginalnymi recepturami.

Polanica-Zdrój, sierpień 2018