fbpx

O nas

Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU

Uzdrowiska Kłodzkie to symbol polskich zdrojów. Jest to również największy kompleks uzdrowisk w Polsce, obejmujący swym zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowę-Zdrój. Łagodny klimat, malownicze okolice, możliwości lecznicze z wykorzystaniem najwyższej jakości wód mineralnych, fachowa opieka specjalistów, lekarzy i fizjoterapeutów oraz szeroki wachlarz zabiegów to tylko niektóre z elementów wspaniałego pobytu w Uzdrowiskach.

Staropolanka to naturalny skarb Uzdrowiska w butelce, który pomaga zachować równowagę w zalecanej, codziennej diecie. Dobrodziejstwo działania źródeł mineralnych w Uzdrowisku Polanica-Zdrój wykorzystywane było już w XVII wieku przez zakon jezuitów i kontynuowane jest do dziś.

Bogata oferta produktów Uzdrowisk Kłodzkich SA – grupa PGU sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko -,  średnio – i niskozmineralizowane, gazowane, lekko gazowane i niegazowane.

Odwiedź stronę

Polska Grupa Uzdrowisk

Uzdrowiska Kłodzkie S.A to nie tylko producent wody. Od wielu lat firma tworzy doskonałe zaplecze sanatoryjne, rehabilitacyjne, hotelowe oraz wypoczynkowe i dba o Państwa zdrowie i dobre samopoczucie.

Jesteśmy częścią prestiżowej Polskiej Grupy Uzdrowisk skupiającej najlepsze polskie uzdrowiska. Należą do niej: „Uzdrowisko Cieplice” Sp. z o.o., „Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa” Sp. z o.o., Uzdrowiska Kłodzkie Spółka Akcyjna, „Uzdrowisko Połczyn” Spółka Akcyjna, których właścicielem jest KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, reprezentowany przez KGHM TFI S.A.

Grupa oferuje szeroki zakres usług uzdrowiskowych opartych m.in. na unikatowych w skali kraju i Europy surowcach leczniczych.

Gwarancją skutecznego procesu leczenia i udanego wypoczynku jest wyposażona baza rehabilitacyjno-zabiegowa oraz profesjonalna i doświadczona kadra medyczna.

Odwiedź stronę

Dobroczynna moc Uzdrowisk

W Uzdrowiskach Kłodzkich możesz liczyć na pomoc specjalistów dysponujących najnowocześniejszym sprzętem medycznym, dzięki któremu możliwe są m.in.:

  • diagnostyka ultrasonograficzna
  • diagnostyka zaburzeń rytmu serca met. Holtera
  • monitorowanie całodobowego ciśnienia tętniczego krwi
  • badania densytometryczne w diagnostyce osteoporozy
  • badania mammograficzne

Co gdzie leczymy?

Polanica-Zdrój schorzenia układu krążenia, przewodu pokarmowego oraz narządu ruchu
Duszniki-Zdrój schorzenia układu pokarmowego, dróg oddechowych, ginekologiczne, a także osteoporoza i choroby układu krążenia
Kudowa-Zdrój choroby układu krążenia, dróg oddechowych, endokrynologiczne, niedokrwistość, narządu ruchu oraz otyłość
3 rozlewnie

Obecnie Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU posiadają 3 rozlewnie, które pracują nieprzerwanie, by naturalna i zdrowa woda mineralna i źródlana z podziemnych złóż zagościła na stołach w całym kraju.

4 źródła

Nasze wody pochodzą z czterech różnych źródeł, dzięki czemu różnią się smakiem i składem mineralnym, mając jednak wspólny mianownik – zdrowy i naturalny charakter!

 

ul. Zakopiańska, Polanica-Zdrój

Rozlewnia nr 1

To właśnie tutaj, ze źródła „Pieniawa Józefa” wydobywana jest Staropolanka. Butelkujemy tu również Wielką Pieniawę.

 

ul. Warszawska, Polanica-Zdrój

Rozlewnia nr 2

Znajduje się tu odwiert P-300a, z którego wydobywa się wodę wysokozmineralizowaną Staropolanka 2000.

 

Jeleniów, koło Kudowy-Zdroju

Rozlewnia nr 3

Produkuje się tu wodę Staropolankę Zdrój, Staropolankę Kids, Staropolankę Plus, Staropolankę Sport desire oraz Kudowiankę, a także napoje smakowe.