fbpx

Ciekawostki

07-08-2019

Systematyczność w szklance: jak nad tym pracować?

Sposobów na wyrobienie w sobie nawyku picia wody jest wiele. Bardzo często nie pijemy wody, ponieważ nie odpowiada nam jej smak, dlatego warto poświęcić trochę czasu i znaleźć dla siebie tę właściwą. Jeśli taką znajdziemy, z przyjemnością będziemy po nią sięgali.

Przede wszystkim ważne jest, aby butelka była dla nas widoczna. W ciągu dnia możemy zwyczajnie o niej zapomnieć, ale gdy zostawimy ją w widocznym miejscu, z pewnością częściej się jej napijemy.

Skutecznym sposobem może się również okazać naklejenie karteczki na lustrze w łazience lub na lodówce z napisem „Pamiętaj o wodzie”. Jest to sposób dla szczególnie zapominalskich.

Do częstszego sięgania po wodę mogą nas również zachęcić owoce z dodatkiem mięty dodane do naszej ulubionej wody mineralnej. Poprawi to smak wody i doda jej orzeźwiającej nuty.

Tak samo postęp technologiczny może okazać się dobrym sprzymierzeńcem. Zainstaluj aplikacje na swoim telefonie, która zadba o tym abyś nie zapomniał o tym kiedy i ile wypić wody.

Wyrabianie nawyku picia wody dla jednych przychodzi z łatwością, dla drugich z wielkim trudem. Dzięki zastosowaniu powyższych metod sprawa może być prostsza niż nam się wydaje. Każdy z pewnością znajdzie idealny sposób, ponieważ do wyboru są te tradycyjne oraz nowoczesne, dlatego nie ważne ile masz lat, już dziś i ten nawyk może wejść ci w krew. A wszystko zależy właśnie od nas!