Oficjalna woda igrzysk

20-30.07.2017

#czekamynaTWG

31 sportów

26 obiektów

3500 zawodników

Blisko 3500 sportowców ze 100 krajów świata. Rywalizacja w 31 dyscyplinach na arenach w całym Wrocławiu. The World Games będzie największą imprezą sportową w 2017 r. w Polsce. Wielkie święto sportu rozpocznie się 20 lipca i potrwa do 30 lipca. Bilety już w sprzedaży.

W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach. Dla nich to najważniejsze zawody w kalendarzu, a medal The World Games jest równie cenny, jak ten z Igrzysk Olimpijskich. To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja igrzysk. Poprzednie organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Japonii. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

Aktualności

19-05-2017

19 maja ruszają rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2017!

W weekend od 19 do 24 maja wrocławski Plac Solny stał się stolicą plażowej piłki ręcznej, ponieważ wystartowały rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2017. Pierwszą odsłoną cyklu, zaliczanego nie tylko do klasyfikacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, ale także do European Beach Handball Tour, był turniej współorganizowany z The World Games 2017 – Wrocław. W zmaganiach brało udział 6 drużyn kobiecych oraz 5 drużyn męskich. W grupie kobiet triumfowały BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a w rozgrywkach męskich najlepsi okazali się panowie z BHT Auto Forum Petra Płock. Nie zabrakło wielkich emocji oraz wspierających swoim dopingiem kibiców. Wszystkim zawodnikom kibicowała Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna! Zapraszamy na kolejny turniej, który tym razem odbędzie się w Mielnie.

03-05-2017

Flagę The World Games zastała przekazana!

25 kwietnia, flaga TWG 2017 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 107 przy ul. B. Prusa 64 we Wrocławiu. Uroczystość jej przekazania to wielkie sportowe święto każdej szkoły. Aby uczcić ten dzień dzieci oraz nauczyciele przygotowali niezwykle bogaty program sportowo-artystyczny związany z lipcowymi igrzyskami. Na uroczystości uczniom została przybliżona idea Światowych Igrzysk Sportowych, uczniowie mieli okazję poznać dyscypliny TWG, spotkać się ze sportowcami oraz wziąć udział w konkursach.

28-04-2017

The World Games Wrocław 2017 wybrało Staropolankę jako sponsora technicznego igrzysk.

Najwyższej jakości woda mineralna Ziemi Kłodzkiej, została sponsorem technicznym Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. W ramach porozumienia partner dostarczy pół miliona butelek wody dla sportowców oraz weźmie udział w promowaniu zdrowego trybu życia wśród najmłodszych wrocławian. Staropolanka będzie obecna także podczas wędrówki flagi The World Games po wrocławskich szkołach i przedszkolach. Podczas spotkań w szkołach, dzieci otrzymają butelki z wodą mineralną oraz wskazówki dotyczące odpowiedniego nawadniania i zdrowych nawyków żywieniowych.– Zależało nam na współpracy ze Staropolanką z dwóch powodów: to dobra i zdrowa woda, która wpisuje się w naszą misję promowania zdrowego trybu życia. Na dodatek pochodzi z naszego regionu, od zawsze jest mocno związana z Dolnym Śląskiem i Wrocławiem. Cieszę się, że nasza oferta zyskała uznanie kolejnej silnej marki. To pokazuje, że Igrzyska The World Games 2017 są dobrze odbierane na rynku i traktowane jako atrakcyjna okazja do promocji – mówi Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego – The World Games 2017.

Poznaj dyscypliny

Lacrosse

Lacrosse to gra zespołowa rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Pochodzi z Ameryki Północnej, a za sport narodowy uważa się ją w Kanadzie. Gra uznawana jest za pierwowzór hokeja na lodzie. Lacrosse jest sportem kontaktowym. Drobne starcia, zderzanie się kijami są dozwolone i traktowane jako element gry. Najwyższym ciałem jest Międzynarodowa Federacja Lacrosse. We Wrocławiu o złote medale będą walczyć panie.

Bule

Początków dyscypliny petanque (boules, gry w kule) doszukuje się już w czasach antycznych. Poprzez kolejne wieki ta niezwykle prosta, ale dająca dużo emocji  gra, ewoluowała i tworzyła wiele odmian. Za historyczny zaczątek petanque w formie, w jakiej jest rozgrywana do dziś uważa się rok 1907. A  kolebką  jest Francja, gdzie sport ten jest narodową dyscypliną jej mieszkańców. To właśnie tutaj, w prowansalskim Ciotat, Jules le Noir – cierpiący na reumatyzm entuzjasta podobnej gry: jeu provencal (kulami rzuca się w rozbiegu) – nie dotrzymując kroku swoim kompanom, dostosował grę do swoich możliwości. Rozpoczynając rozgrywkę, stanął obiema stopami wewnątrz narysowanego koła (stąd wzięła się nazwa dyscypliny: petanque – stopy razem na ziemi). Obecnie gra rozprzestrzeniła się na pięciu kontynentach. W ponad 70 krajach należących do Światowej Federacji Petanque (F.I.P.J.P z siedzibą we Francji) kulami miota ponad 600 000 graczy z licencjami. Polska jest jej członkiem od 2003 roku.

Jest to jedna z najprostszych gier na świecie. Celem gry jest umieszczenie buli jak najbliżej kulki lub wybicie buli przeciwnika z punktowanego obszaru. Wyróżniamy trzy rodzaje gry: Pétanque (bule małej średnicy 8 cm), Lyonnaise (bule o średnicy 9–11 cm) oraz Raffa (wybijanie buli przeciwnika i układanie swoich jak najbliżej „misy”). Swoją popularność petanque zawdzięcza prostym regułom gry, możliwością gry praktycznie wszędzie i, co najważniejsze, dostępnością dla osób w każdym wieku.

Podczas TWG 2017 w ramach tej dyscypliny zostaną rozegrane: Bule lyońskie, Petanka, Raffa. Wszystkie konkurencje w ramach dyscypliny zostaną rozegrane na wrocławskiej Pergoli koło Hali Stulecia.

Ergometr

Ergometr to jeden z podstawowych przyrządów, które można znaleźć w niemal każdej siłowni, jest ważnym elementem treningów wioślarskich. Zawody ergowioseł tylko z pozoru wyglądają na monotonne. W rzeczywistości są dynamiczne, szybkie i emocjonujące w oglądaniu. Rywalizacja przebiega w bardzo szybkim tempie, a zawodnicy mają do pokonania 2000 metrów. Do stolicy Dolnego Śląska corocznie przyjeżdżają najlepsi polscy wioślarze, zarówno seniorzy, jak i juniorzy – medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski, którzy właśnie we Wrocławiu ścigają się na ergometrach. Jednym z najbardziej utytułowanych polskich wioślarzy jest wrocławianin Paweł Rańda. Największym jego sukcesem było srebro igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zawody na ergometrach wioślarskich to jedna z czterech dyscyplin, które zakwalifikowały się do programu sportów na zaproszenie podczas TWG 2017.

Zawody w rożnych kategoriach wagowych w ramach dyscypliny podczas TWG zostaną rozegrane w  dniach 26-27 lipca 2017r. w Hali Sportowej przy ul. Oławskiej w mieście partnerskim – Jelczu-Laskowicach. Dystanse i kategorie wagowe:
2000 metrów (open mężczyźni, lekka mężczyźni, open kobiety, lekka kobiety)
500 metrów (open mężczyźnie, open kobiety)
Sztafeta 4 x 500  metrów (mixy)

Latające dyski

Latające dyski to gra zespołowa łącząca elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. W rozgrywce uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny. Boisko do gry ma wymiary 100 x 37 metrów, lecz wymiary mogą ulec nieznacznej zmianie, w zależności od warunków i możliwości organizatorów meczu. Zabronione jest bieganie z frisbee, a punkty zdobywa się łapiąc talerz w długiej na osiemnaście metrów strefie punktowej. Ta gra pozbawiona jest też sędziów, a wszystkie kwestie sporne rozwiązują sami zawodnicy w myśl zasad fair-play. Zawodnicy o dużym wyszkoleniu technicznym potrafią nadawać frisbee niespotykany tor lotu. Najwyższym ciałem jest World Flying Disc Federation.