Aktualności

01-08-2017

Zakończenie TWG

The World Games 2017 - Wrocław dobiegło końca i musieliśmy pożegnać naszych cudownych sportowców. Impreza zamykająca igrzyska odbyła się 30 lipca na Placu Wolności. Podczas uroczystości sportowcy biorący udział w The World Games 2017 pożegnali się z kibicami, a przedstawiciele miasta gospodarza następnych TWG – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odebrali od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021. Wówczas w Birmingham rozegrane zostaną 11. Igrzyska.    

Bilans polskiej ekipy na to w sumie 30 medali (9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych), w tym 10 medali (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe) w sportach takich jak: wioślarstwo halowe, kick-boxing i żużel. Poznajcie naszych medalistów.

 

Złote medale:


Wojciech Bógdał – motoparalotniarstwo, slalom.
Jarosław Olech – trójbój siłowy, waga średnia.
Jędrzej Loska – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 62 kg.
Tomasz Szewczak, ju-jitsu, lighting, kategoria 94 kg.
Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło, taniec, rock and roll akrobatyczny
Artur Mikołajczewski- wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m w wadze lekkiej – „sport na zaproszenie”.
Marta Waliczek – kick-boxing, kategoria 60 kg – „sport na zaproszenie”.
Dawid Kasperski – kick-boxing, kategoria 86 kg – „sport na zaproszenie”.
Reprezentacja żużlowców (Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek) – „sport na zaproszenie”.

 

Srebrne medale:


Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, wyścig na 200 m z przeszkodami.
Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz – sportowe ratownictwo wodne, 2 srebrne medale (1) w sztafecie 4×50 m z przeszkodami 2) w sztafecie 4×25 m holowanie manekina, także w sportowym ratownictwie wodnym).
Maciej Polok – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 69 kg.
Rafał Riss – ju-jitsu, fighting, kategoria +94 kg.
Łukasz Radosz –muaythai, kategoria 91 kg.
Bartosz Zabłocki – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
Anna Wierzbowska – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
Michał Ronkiewicz – kick-boxing, kategoria 75 kg – „sport na zaproszenie”.
Mateusz Pluta – kick-boxing, kategoria 91 kg – „sport na zaproszenie”.


Brązowe medale:


Magdalena Macios– sumo, waga lekka.
Paweł Wojda – sumo, waga lekka.
Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, kobieca sztafeta 4×50 m z pasem ratowniczym.
Marcin Bernat – motoparalotniarstwo, slalom.
Michał Bąbos – karate, kumite, kategoria +84 kg.
Maciej Kozak – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 77 kg.
Emilia Maćkowiak, ju-jitsu, ne-waza, kategoria open.
Rywalizacja drużynowa, ju-jitsu.
Oskar Siegert, muaythai, kategoria 63,5 kg.
Małgorzata Dymus – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.
Wojciech Kazieczko – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.