Aktualności

21-07-2017

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozpoczęte!

Ceremonia otwarcia The World Games, największej imprezy sportowej w 2017 r. w Polsce odbyła się wczoraj wieczorem na wrocławskim Stadionie Miejskim. Widzowie uczestniczyli w niezwykłym widowisku. Na trzech scenach wystąpiło prawie 400 artystów - w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki pop. Widzom wczoraj towarzyszyła nasza woda i specjalne wydanie „Wiadomości Źródłowych” - gazety wydawanej przez Staropolankę – pełne ciekawostek związanych z TWG.

Uroczyste ślubowanie w imieniu zawodników przeczytała Róża Gumienna, która zawalczy o złoto w kickboxingu i co ważne jest twarzą naszej Staropolanki. Aplauz publiczności wzbudziła tradycyjna parada wszystkich reprezentacji. Oprócz sportowców z Francji, Niemiec czy Australii, były też przedstawiciele wielu egzotycznych krajów, takich jak Aruba, Mauritius czy Nowa Kaledonia. 3,5 tysiąca sportowców już od dzisiaj rozpoczyna walkę o medale. Zawodnicy i kibice w czasie 10 dni w sportowych zmaganiach wypiją ćwierć miliona butelek Staropolanki. Rywalizacja w 31 dyscyplinach będzie się toczyła na arenach we Wrocławiu, Świdnicy, Trzebnicy, Jelczu – Laskowicach i podwrocławskim Szymanowie.


Igrzyskom towarzyszyć będziemy przez cały czas ich trwania, z zawodnikami i kibicami rozmawiał będzie Wojtek Kosendiak – trener i organizator wydarzeń związanych z branżą fitness, lider wspieranego przez Staropolankę zespołu HES Athletes. Relacje z Igrzysk będą publikowane na stronach Staropolanki i na naszym kanale na YouTube.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z ceremonii otwarcia: https://www.youtube.com/watch?v=0GWdK_CZJPE