Aktualności

17-07-2017

Łukasz Kubot wygrał Wimbledon!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wywalczyli pierwszy wspólny tytuł wielkoszlemowy. W sobotnim finale gry podwójnej na trawiastych kortach Wimbledonu pokonali Olivera Maracha i Mate Pavicia 5:7, 7;5, 7:6(2), 3:6, 13:11.

Dla Łukasza Kubota to druga w karierze wielkoszlemowa radość. W 2014 roku, w parze z Robertem Lindstedtem, wygrał Australian Open.
Droga do decydującego spotkania była niesamowicie trudna. Aż trzy z pięciu meczów Polak i Brazylijczyk rozstrzygnęli na swoją korzyść po pięciosetowych bataliach. W finale czekali na nich niespodziewani rywale - Oliver Marach z Austrii i Chorwat Mate Pavić, dla których był to debiut w wielkoszlemowym finale w deblu.

Mecz trwał cztery godziny i 40 minut. W tym czasie polsko-brazylijski duet zaserwował 17 asów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 196 punktów, o dwa więcej od przeciwników.

I w takich cudownych okolicznościach 15.07.2017 r przy zapalonych jupiterach Kubot i Melo wywalczyli największy sukces w karierach. Radość była wielka. Kubot i Melo padli na trawę, a następnie sobie w ramiona. W ich oczach pojawiły się łzy radości. W tym momencie byli najszczęśliwszymi ludźmi na kuli ziemskiej. Nic dziwnego. Przecież wygrali Wimbledon. Wygrywając w sobotę, Kubot został pierwszym w Erze Open polskim mistrzem Wimbledonu. Fantastycznie jest móc współpracować z tak wybitnym sportowcem jak Łukasz KUBOT.

Gratulujemy!

Świętujemy to zwycięstwo od soboty popijając Staropolankę Sport Desire... by Kubot