Aktualności

15-07-2017

Staropolanka na LOGinLAB w Krotoszynie

Staropolanka wspiera sportowców w czasie zmagań crossfitowych w Krotoszynie. Trzydniowe zmagania rozpoczęły się w piątek, 14 lipca i zakończyły w niedzię. Wzięło w nich udział 150 zawodników z całej Polski, w tym również kilku gości z zagranicy. LOGinLAB 2017 to zawody, w których zawodnicy muszą udowodnić swoją sprawność w wielu bardzo trudnych konkurencjach. Dla uczestników sportowych Staropolanka zapewniła wodę podczas zawodów.

- Jesteśmy obecni ze Staropolanką na różnych ciekawych wydarzeniach sportowych gdyż to doskonała okazja do promowania aktywnego trybu życia oraz właściwej diety, a przez to budowania wizerunku Staropolanki jako wody mineralnej, czerpanej z naturalnych źródeł - mówi Mariusz Diakowski – Wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich, odpowiedzialny za markę Staropolanka. - Wyczerpujące zmagania crossfitowe wymagają odpowiedniego nawadniania organizmu zawodników wysokiej jakości wodą, a taka jest nasza Staropolanka – dodaje.


Crossfit to uniwersalny zestaw ćwiczeń, który łączy elementy fitnessu, a także treningu siłowego, ciężarowego i biegowego. Od innych form treningu odróżnia go ciągła zmienność i intensywność ćwiczeń. Dyscyplina, która przybyła do Polski z USA w ciągu zaledwie kilku lat stała się bardzo popularna. Efektem jej uprawiania jest poprawa kondycji, siły, szybkości i wydolności organizmu.

- Połączenie elementów gimnastycznych, podnoszenia ciężarów i sportów wytrzymałościowych gwarantuje nam wszechstronny i równy rozwój naszej formy fizycznej. Dzięki temu zawody są świetnym widowiskiem – mówi Dawid Kujawski, organizator zawodów LOGinLAB 2017 w Krotoszynie. - Zawodnicy do końca nie wiedzą, czego się spodziewać podczas trzydniowych zmagań, jakie zadania będą musieli wykonać, więc muszą być gotowi na wszystko – dodaje Dawid Kujawski.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. Trzydniowa impreza ma najbardziej wszechstronną arenę, na jakiej miłośnicy crossfitu mogą zmierzyć się w Polsce. Impreza zaczęłasię w piątek, 14 lipca o godz. 15: 00. Równocześnie zostały poprowadzone treningi na basenie oraz na krotoszyńskim rynku. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców gminy było to, że mogli skorzystać z darmowych zajęć sportowych. 15 lipca to zmagania na Tartaku Burkietowicz w Odolanowie. 16 lipca od godziny 11.00 do 15.00 rozegrane zostaną konkurencje finałowe, gdzie udział wezmą już tylko najlepsi zawodnicy.