Aktualności

15-04-2017

Puchar Strefy MTB Sudety 2017 ze Staropolanką ! Najlepszy maraton MTB w Polsce

Sezon na aktywny wypoczynek właśnie się rozpoczyna. Tym samym, w środowisku rowerowym, cała masa pasjonatów kolarstwa górskiego przygotowuje się do nadchodzących zawodów. Spośród imprez MTB w całym kraju, to Puchar Strefy MTB Sudety 2017 kusi do startu pod wieloma względami.

Partnerem i wodą maratonu MTB Sudety 2017 jest Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna Ziemi Kłodzkiej, która zaopatrzy zawodników w niezbędne i cenne minerały oraz aktywnie włączy się w promowanie zdrowego trybu życia.

Staropolanka to bogata oferta wód mineralnych wysoko-, średnio- i niskozmineralizowanych. Każda z nich zawiera cenne minerały i polecana jest sportowcom i osobom aktywnym, a także rodzinom do codziennego użytku, matkom, osobom starszym, młodzieży i dzieciom. To niezwykle cenne wsparcie w codziennym uzupełnianiu minerałów. Staropolanka produkowana jest w Uzdrowiskach Kłodzkich, wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, których właścicielem i zarządzającym jest spółka KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Seria 8 maratonów MTB, rozgrywanych na dolnośląskich terenach uwielbianej przez zawodników Strefy MTB Sudety rozpocznie się tym razem rundą w Bardzie (15.04.2017). Oprócz tego, zawodnikom przyjdzie zmierzyć się na trasach kolejno w: Głuszycy, Walimiu, Bielawie, Mieroszowie, Pieszycach, Srebrnej Górze i Jodłowniku. Ostatnia runda została zaplanowana na 16 września co sprawia, że cykl zawodów o Puchar Strefy MTB Sudety 2017 to prawie 6 miesięcy ścigania.

Warto zauważyć, że wszystkie rundy odbywać się będą na prawdziwie górskich trasach, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego właśnie organizatorzy przewidzieli szeroką ofertę kategorii zróżnicowanych pod względem dystansu, wieku czy płci zawodników. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Z informacji praktycznych warto przytoczyć fakt, że zapisy na poszczególne wyścigi zostały już otwarte. Niewielka w stosunku do innych serii kwota wpisowego oraz szeroka lista nagród ufundowanych przez sponsorów (Centrum TMT Skoda, Staropolanka, Italia Bikes & Olmo) tym bardziej zachęcają do startu w tegorocznym Pucharze Strefy.

Zapisy, harmonogram, szczegóły i regulamin na:
http://www.strefamtbsudety.pl/puchar-strefy-mtb/

Codzienna porcja informacji ze Strefy MTB Sudety:
https://www.facebook.com/strefamtbsudety/
https://www.instagram.com/strefamtbsudety/