Aktualności

15-11-2017

Woda WIELKA PIENIAWA doceniona w plebiscycie „Sudeckie Kryształy”

Wielka Pieniawa została doceniona w Plebiscycie Gospodarczym „Sudeckie Kryształy”. W konkursie od 6-ciu lat wyróżniane są najlepsze wydarzenia, produkty i przedsiębiorstwa z regionu Sudetów.

Szósta już gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy została zorganizowana w Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka - Zdroju. W tym roku wyróżnienia wręczono w 6-ciu kategoriach. Kapituła konkursowa przyznała nagrodę marce Wielka Pieniawa w kategorii „Najlepszy produkt” za doskonałe walory jakościowe.
- Wyjątkowa woda Wielka Pieniawa to fenomenalny dar natury dla Uzdrowisk Kłodzkich. Jest pozyskiwana z odwiertu dokonanego w Polanicy-Zdroju w 1905 roku, czyli ponad 110 lat temu. Odpowiednia zawartość mikroelementów oraz pierwiastków, tj. magnez, wapń i potas sprawia, że Wielka Pieniawa ma zbawienny wpływ na zdrowie każdego z nas. Produkt ma ponadto cechy wody leczniczej. Wzmacnia naszą odporność oraz łagodzi problemy trawienne i żołądkowe – mówi Rafał Siciński, kierownik zakładu rozlewniczego Staropolanka w Polanicy-Zdroju.
Wielka Pieniawa czerpana jest w Polanicy-Zdroju z głębokości 34,6 metrów. Do jej wydobycia nie są potrzebne pompy, ponieważ woda wypływa na powierzchnię pod własnym ciśnieniem. Można ją pić prosto ze źródła w pijalni w Uzdrowisku Polanica-Zdrój lub zakupić w wersji butelkowanej.
- „Sudecki Kryształ” dla Wielkiej Pieniawy to nagroda dla Uzdrowisk Kłodzkich, za wieloletnią pracę nad wysokiej jakości produktami z portfolio wód mineralnych. Jest to również kolejne potwierdzenie tego, że nasze propozycje są rozpoznawalne i doceniane przez konsumentów z regionu i z całej Polski. Cieszymy się, że możemy oferować produkty najwyższej jakości z unikalnymi bukietami minerałów, które przyczyniają się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale i zdrowia osób kupujących i pijących nasze wody regularnie – mówi Marcin Gwóźdź, prezes Uzdrowisk Kłodzkich, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk.
Plebiscyt Gospodarczy „Sudeckie Kryształy” wyróżnia firmy, instytucje, stowarzyszenia i organizacje, działające w regionie Sudetów, które są przykładem sprawności działania oraz wzorem solidności i rzetelności.

Pliki do pobrania: