Aktualności

17-10-2017

The Castle Run 2017 – bieg z Zamkiem Książ w tle przechodzi do historii!

W iście malowniczej scenerii 8 października w Książańskim Parku Krajobrazowym odbył się bieg górski, w którym udział wzięło blisko 700 zawodników. W tym roku organizatorzy wprowadzili oprócz startu indywidualnego, także start drużynowy, który wzbudził mnóstwo pozytywnych emocji oraz start dla dzieci w kilku kategoriach. Startowały nawet trzylatki ! Dodatkowo 10% z wpisowego organizatorzy – Fundacja w biegu – przekazali fundacji - Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową wspierającą leczenie dzieci w Przylądku Nadziei we Wrocławiu.

Pierwszym zawodnikiem na trasie był bezkonkurencyjny Alan Dobrowolski z czasem 37:49. Wśród kobiet triumfowała Danuta Piskorowska – 43:27.


WYNIKI: http://thecastlerun.pl/wyniki_2017
Wśród drużyn, które za zadanie miały wbiec na metę w odległości czasowej nie przekraczającej między pierwszym, a ostatnim zawodnikiem 30 sekund, najszybsi i najbardziej zgrani okazali się zawodnicy: Nie mam weny, w składzie: Filip Olszówka, Bartosz Tomkiewicz i Damian Myszkowski. Swoich rywali zostawili daleko w tyle wbiegając wspólnie na metę z czasem 45 min.

Zawodnicy o trasie:

To co urzeka w tych zawodach, zwłaszcza dla osób przyjezdnych, którzy stanowili większość uczestników, to malownicza i zróżnicowana trasa z solidnymi podbiegami i także po terenie kompleksu zamkowego. Dekoracja odbyła się na samym dziedzińcu, gdzie scenografię stworzył piękny Zamek Książ w tle. Wszyscy zawodnicy w zarówno w kategorii OPEN oraz wiekowych otrzymali upominki oraz charakterystyczne drewniane kufle. Przez cały weekend Zamek Książ oblegali castlowicze – korzystając z możliwości bezpłatnego zwiedzania zamku dla wszystkich.

Autor zdjęć: Waldemar Łomża